Ayak Bakımı Nasıl Yapılır? Evde Ayak Bakımı Önerileri

Ayak Bakımı Nasıl Yapılır? Evde Ayak Bakımı Önerileri

Bu yazımızda sizlere, ayak bakımı nasıl yapılır sorusunun yanıtları arasında yer alan ayak bakımı, ve evde ayak bakımı ile ilgili bilgilerden söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de ayak bakımı nasıl yapılır diyor, ayak bakımı; ve evde ayak bakımı ile ilgili bilgiler edinmek istiyorsanız, hiç zaman kaybetmeden, evde ayak bakımı ile ilgili, evde bulabileceğiniz malzemelerle yapabileceklerinizi gözden geçirmeye başlayalım:

Evde ayak bakımı için gerekli malzemeler:
Bir çorba kaşığı limon suyu
Bir çorba kaşığı susam yağı
Bir çorba kaşığı nane yağı
Yarım kahve fincanı badem yağı
Yarım kahve fincanı zeytin yağı
Yarım limonun suyu
Evde ayak bakımı için, ayak bakımı nasıl yapılır diyenlerin bu malzemeleri farklı şekilde kullanmaları gerekmektedir. İlk önce, akşam yatmadan önce limon suyu, badem yağı; ve zeytin yağı bir yerde karıştırılır, sonrasında da ayağa sürülerek ayakların streç film ile sarılması gerekmektedir. Daha sonra da ayağa pamuklu çorap giyilmesi gerekecektir. Gece bu şekilde uyunduktan, ve sabah kalkıldıktan sonra ise, nane yağı, susam yağı; ve limon suyunun bir yerde karıştırılması, ve bu karışım ile ayaklara masaj uygulanması gerekmektedir. Ayak bakımı nasıl yapılır diyen kişiler bu şekilde gerçekleştirecekleri ayak bakımı ile ayaklarının yumuşamasını; ve bakımlı olmasını sağlayabilirler.
Evde ayak bakımı için yapılacak bir diğer uygulamanın malzemeleri de şu şekildedir:
Çeyrek bardak süt
İki yemek kaşığı zeytin yağı
Çeyrek çay kaşığ tarçın tozu
Bir limon suyu
Evde ayak bakımı için bu malzemelerin bir leğen içerisine konulması; üzerinin de sıcak su ile doldurularak tüm malzemelerin karıştırılması gerekmektedir. Ayaklar bu suyun içerisinde on beş dakika tutulmalı, sonrasında da sabunlanarak kurulanmalıdır. Ayak bakımı bu şekilde yapılınca ayaklar daha yumuşak olacaktır.
Ayak bakımı nasıl yapılır diyenler şu malzemelerden de yararlanabilirler:
Pudra
Susam yağı
Nane yağı
Bu malzemeler, evde ayak bakımı için ılık su dolu olan bir leğene konulmalı, sonrasında da bu karışım ile ayaklar ovulmalıdır.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.