0

Apandisit Ve Apandisit Belirtileri

Bu yazımızda sizlere apandisit ile ilgili belirli bilgilerden söz ederek, apandisit belirtileri nelerdir sorusunun yanıtları arasında yer alan apandisit belirtilerinden söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Eğer sizde de bir takım belirtiler söz konusu ise, ve apandisitten söz ediyorsanız, o halde zaman kaybetmeden apandisit belirtileri nelerdir sorusunun yanıtları arasında yer alan apandisit belirtilerinden söz etmeye başlayalım:


Apandisit belirtileri nelerdir diyenler için sözünü edeceğimiz ilk, ve belki de en önemli detay karın ağrısıdır. Göbek çevresinde beliren ağrı başlangıçta belirsizdir, ve neye benzediğini anlatmak hasta için oldukça zordur. Belirli bir zaman sonra ise, ağrı, karnın sağ alt tarafına doğru ilerler. Bu ağrıda, gülmek, hareket etmek, ya da sarsılmak, etkiyi arttırmaktadır. Ancak hala, ağrının çok şiddetli olmaması durumu söz konusu olabilir.
Apandisit belirtileri arasında yer alan, sözünü ettiğimiz ağrı, yaşlı, çocuk, şeker hastası, ya da ağrı kesici kullanan kişilerde farklılık gösterebilir. Bununla birlikte, eğer ağrı, belirli bir zaman geçer, sonrasında yüksek ateş ile birlikte, daha şiddetli bir halde geri gelirse, apandisit patlaması durumunun söz konusu olmuş olabileceğini; ve bu durumun, apandisit gerekçesi ile doktora gitmekte geciken kişilerde gözlemlenebileceğini belirtmemiz gerekmektedir.
Apandisit belirtileri arasında yer alan bir diğer detay ise iştahsızlıktır. Eğer aç olduğunuz halde en sevdiğiniz yemekleri dahi yiyemiyorsanız, ve, ağrıların başlamasının bir kaç saat sonrasında bulantı; ve hatta kusma şikayetleriniz gündeme geliyorsa, bu durumda, mutlaka apandisit belirtilerinden şüphelenmeli, ve en yakın hastaneye başvurmalısınız.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.