0

Evde Selülit Kremi Nasıl Yapılır? Evde Selülit Kremi Yapımı Hakkında Bilgi

Bu yazımızda sizlere, evde selülit kremi yapmanın nasıl gerçekleştirileceğini anlatmaya çalışacağımızı belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de evde selülit kremi nasıl yapılır diyor; ve evde selülit kremi yapımı ile ilgili bilgi almayı amaçlıyorsanız, zaman kaybetmeden, iki tane olan evde selülit kremi uygulamasının gerekli bilgilerini sizlerle paylaşmaya başlayalım:


Evde selülit kremi yapmak için gerekli malzemeler:
On damla havuç suyu
On damla greyfurt suyu
Bir çay kaşığı yeşil çay
Yarım çay kaşığı lavanta
Bir çay kaşığı zencefil
Beş damla biberiye yağı
Yarım kahve kaşığı portakal yağı
Evde selülit kremi nasıl yapılır diyenler, bu malzemeleri elde ettikten sonra, evde selülit kremi yapımını da sizlere anlatmaya başlayalım: Malzemelerin tamamının bir kap içerisinde karıştırılmasından sonra, problemli bölgelere dairesel hareketler ile, beş dakika boyunca uygulanması gerekmektedir. Karışım bir hafta boyunca dolap içerisinde bozulmadan bekletilebilir, sonrasında ise yeniden hazırlanması gerekmektedir.
Evde selülit kremi hazırlamak için gerekli malzemeler:
Yarım limonun suyu, ve kabuğu
Altı dal taze nane
Bir tutam kiraz sapı
Bir tutam mısır püskülü
Bir buçuk tatlı kaşığı yeşil çay
Bir litre su
İki çorba kaşığı elma
Bir çorba kaşığı bal
Bu malzemeler ile evde selülit kremi yapımı şu şekildedir: İlk olarak su kaynatılır. Ocağın altı kapatılır, ve bal ile elma hariç bütün malzemeler suyun içerisine alınır. Altı dakika demlendirilir. Ardından malzemeler suyun içerisinden çıkartılır, sonrasında da elma, ve bal suyun içerisine konulur. Elde edilen karışım, problemli bölgeye dairesel hareketlerle beş dakika boyunca uygulanmalıdır.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.