0

Mayonez Maskesi Ne İşe Yarar?

Bu yazımızda sizlere, içeriğinde sirke, yumurta, zeytinyağı… gibi sağlıklı malzemelerin bulunduğu mayonez maskesi hakkında bilgilerden söz ederek, mayonez maskesi ne işe yarar sorusunun yanıtları arasında yer alan mayonez maskesinin faydalarından söz edeceğiz. Siz de saç bakımına önem veren okurlarımız arasında yer alıyorsanız, gelin bilgilerimizi zaman kaybetmeden edinmeye başlayalım…

Mayonez Maskesi Ne İşe Yarar?

Mayonez maskesinin faydalarından genellikle saç için yararlanılır. Biraz önce de belirtmiş olduğumuz gibi, içeriğinde pek çok faydalı malzemenin bulunduğu mayonez maskesi saç bakımı için kullanıldığında, saça hem gereksinimi olan nemi sağlar; hem de ihtiyacı olan Protein’i kazandırır. Hal böyle olunca, boya, ve ısı nedeni ile zarar gören, yıpranan saçlar, eski sağlıklı, güzel görünümlerine yeniden kavuşur.

Mayonez maskesinin faydaları arasında yer alan bir diğer etki de, saç bitinin giderilmesine katkı sağlamasıdır. Saçta yoğun olarak bulunan mayonez dolayısı ile hava alamayan bitler ölecek, sonrasında da bit tarağı ile taranan saçlar, bir türlü kurtuluş sağlanamayan bitlerden kurtulmuş olacaktır. Ancak bu işlemin düzenli olarak üç gün tekrar edilmesi, ve mayonezin geceden sabaha kadar saçta kalması gerektiği unutulmamalıdır. Mayonez maskesinin diğer etkileri için ise, saçta 15 – 20 dakşka bekletilmesi yeterli olacaktır.

Mayonez Maskesi Nasıl Yapılır?

Bir tane yumurtayı öncelikle iyice çırpıp, sonrasında da içerisine iki yemek kaşığı mayonez eklemeniz yeterli olacaktır. Ancak, saçınız uzun ise, ölçüleri aynı oranlarda arttırabilir, kısaysa da azaltabilirsiniz. Maskeyi uygulamak için saçlarınızı önceden yıkamalı, sonrasında havlu ile fazla suyunu alıp, nemli saçlarınıza hazırladığınız mayonez maskesini, uçtan köke olmak kaydı ile masaj yaparak uygulamalısınız.

Mayonez maskesinin faydalarından yararlanmak için gerekli süreyi tamamlamak için saçlarınıza bone takabilir, böylece daha etkin sonuç elde edebilirsiniz. Ardından saçlarınızı soğuk su ile durulayın. Eğer dışarı çıkmanız gerekmiyorsa hemen şampuanlamayın. Ama hemen dışarı çıkacaksanız şampuanla saçlarınızı temizleyebilirsiniz.

Pek çok kişi saç bakımında, yumurtanın saçtan zor çıktığını belirtmekte, kullanımı önermemektedir. Ancak, bu durumun tek nedeni, yumurtanın saçtan sıcak su ile çıkartılmaya çalışılmasıdır. Soğuk su kullanırsanız sertleşmeyecek olan yumurtanın, saçtan hemen çıkması mümkün olur.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.