0

Kelliğe İyi Gelen Bitkiler

Pek çok kişi saç dökülmesinden şikayetçi iken, özellikle erkeklerin korkulu rüyası kellik oluyor. Bu anlamda saçlarını tamamen kestirip, sonrasında hızlı saç uzatmaya yönelik bitkisel yağlar arasında yer alan çam terebentini kullanan kişi sayısı oldukça fazla. Peki kelliğe ne iyi gelir? Yazımız içerisinde sizlere, kelliğe iyi gelen bitkiler; ve kelliği bitiren formüllerden söz etmeye çalışacağız…

Kelliğe Ne İyi Gelir?

• Kelliğe iyi gelen bitkiler arasında ilk olarak ısırgan otundan söz etmemiz gerekmektedir. Peki ısırgan otu ile kelliği bitiren formül nasıl hazırlanır? Bir tutam ısırgan otu kökü almalı, ve doğramalısınız. Ardından ısırgan otu kökünü beş bardak suyun içerisine atmalı; ağzını kapatıp hava almasını önleyerek ortalama 12 saat bekletmelisiniz. Ardından, belirtilen süre boyunca bekletilen karışımın içerisine dört tatlı kaşığı ısırgan otu yaprağı ekleyip, ortalama iki dakika kaynatmalısınız. Sonrasında ocağın altını kapatın; ve tencerenin ağzını kapatıp hava almasını yine önlemek sureti ile on dakika daha bekletin. Artık süzebileceğiniz bu karışımdan elde edeceğiniz suyu on dakika boyunca, kellik problemi yaşadığınız bölgelere masaj yaparak uygulayın. Bu uygulamayı bir ay boyunca her gün uygulamanız gerektiğini unutmamalısınız.

• Kelliğe iyi gelen bitkilerden bir diğeri de karanfildir. 15 tane karanfili bir bardak kaynamış suyun içerisine atmalı, ve bardağın ağzını kapatmak sureti ile 15 dakika beklemelisiniz. Ardından karanfilleri süzerek elde etmiş olduğunuz suyu, saç diplerinize, kellik problemi yaşadığınız bölgelere masaj yaparak uygulayabilirsiniz.

• Kelliğe ne iyi gelir sorusunun bir diğer yanıtı da lavantadır. Bir tutam lavantayı alarak kaynamış olan dört bardak suyun içerisine atmalı; ve bu şekilde beş dakika kaynatmalısınız. Ardından tencerenin ağzını kapatıp hava almasını önlemek sureti ile soğumasını beklemeli; ve sonrasında da temiz olan saçlarınızı bu su ile yıkamalısınız. Yarım saat bekletip, saçlarınızı yeniden ılık su ile durulayabilirsiniz.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.