0

Hindistan Cevizi Yağı Saç İçin Nasıl Kullanılır?

Hindistan cevizi yağı saç bakımında son zamanlarda çok sık kullanılmakta. Ve aslında Hindistan cevizi yağı sadece saç bakımında değil, cilt bakımında da oldukça yaygın şekilde gösterilmekte; ve bununla birlikte, beslenmedeki yeri de ayrı bir öneme sahip… Peki Hindistan cevizi yağı saç için nasıl kullanılır? Hindistan cevizi yağı saç bakımı nasıl yapılır? Bilgilerimizi hemen sizlerle paylaşmaya başlayalım…

Hindistan Cevizi Yağı Saç Bakımı Nasıl Yapılır?
Hindistan Cevizi Yağı Saç İçin Nasıl Kullanılır?

Kıvırcık saçlı olanlar, Hindistan cevizi yağı saç bakımını şu şekilde yapmalı:
*1 tane muz
*1 tatlı kaşığı bal
*2 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı
Bu malzemeleri kullanmak için öncelikle muzu rendelemeli, sonrasında diğer malzemelerle çok iyi şekilde karıştırmalı. Elde edilen maske saça uygulanıp, sonrasında da saç streç film ile sarılarak bu şekilde 2 saat beklenmeli. Ardından saçınızı her zamanki gibi yıkayabilirsiniz. Bu formüldeki Hindistan cevizi yağının saçlarınıza olan katkısı, güç, ve parlaklık verme özelliğidir. Muz saçlarınızın daha düzgün görünmesini sağlarken, bal ise, daha nemli, dolayısı ile sağlıklı saçlara sahip olmanızı olanaklı hale getirecektir.

Çam Terebentin Yağının Saç Uzatma Etkisi

Saçlarınız kuru ise, uygulamanız gereken maske şu şekildedir:
*1 çay kaşığı biberiye yağı
*2 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı
*1 tane avokado
Öncelikle avokadoyu rendeleyin; ve sonrasında içerisine yağları da ekleyerek tüm malzemeleri iyice karıştırın. Ardından saçlarınıza uygulayıp, streç film ile sarın, ve bu şekilde ortalama 1 saat bekleyin. Ardından saçlarınızı her zamanki gibi yıkayabilirsiniz. Biberiye yağı ile hızlı uzayacak olan saçlarınız, avokado sayesinde daha yumuşak; ve nemli olacaktır.

Saçlarınızda kepek sorunu varsa, Hindistan cevizi yağı saç bakımını şu şekilde yapmalısınız:
*1 çay kaşığı çay ağacı yağı
*2 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı
Her iki yağı karıştırın, sonrasında da saç dipleri; ve saç boylarına uygulayın. Ardından 2 saat bekleyin, sonrasında da her zamanki gibi saçlarınızı yıkayın. Kepek dolayısı ile deride oluşan kaşıntıyı Hindistan cevizi yağı önleyecektir. Çay ağacı yağı ise, kepeğin azalmasını sağlar; ve saçın daha az yağlı olmasını olanaklı hale getirir.

Çam Terebentin Yağı Kullanımı

Pek çok kadının; hatta son zamanlarda bazı erkeklerin de saçları boyalı… Sizin de saçlarınızda boya varsa, 3 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağını saçlarınıza uygulayın, ve bu şekilde ortalama 2 saat bekleyin. Ardından saçlarınızı her zamanki gibi yıkayabilirsiniz. Ama, saçlarınıza su değdirmeden önce şampuanlayın ki, yağ saçlarınızdan daha kolay ayrılabilsin…


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.