0

Bitlerden Kurtulmanın Kesin Çözümü

Saçtaki bitlerin, özellikle okul çağındaki küçük kız çocuklarında görüldüğünü bilmeyenimiz yoktur. Kişide oluşmayan bitler, bulaşma yolu ile ortaya çıkmaktadır. Bu nedenle, saçtaki bitlerin, temizlik, ya da pislikle alakası olmadığını, bazen bir arkadaş, bazen bir oyuncak, bazen bir ceket üzerinden bulaşabileceğini belirtelim. Peki bitlerden nasıl kurtulabiliriz? Bitlerden kurtulmanın bitkisel yolları arasında yer alan, bitlerden kurtulmanın kesin çözümünü sizlere yazımız içerisinde aktarmaya çalışacağız.

Bitlerden Nasıl Kurtulabiliriz?

Bitlerden kurtulmanın bitkisel yolları arasında yer alan, ve bitlerden kurtulmanın kesin çözümü olarak da aktarılan bu yöntemin, anneler tarafından, usanmadan, bitler tamamen yok olana kadar yapılması gerektiğini belirtelim, ve uygulamayı sizlere aktarmaya başlayalım…

İlk olarak bir miktar zeytinyağı alın, ve bunu saç derisine, abartıdan uzak kalmak kaydı ile uygulayın. Ardından zeytinyağının kafa derisine iyice yedirildiği saçı bir bone ile sararak ortalama üç saat bu şekilde beklemesini sağlayın. Belirtilen sürenin sonunda saçı her zamanki gibi yıkayın, ve güzelce durulayın.

Sonrasında da saçların diplerine, parmak uçları ile beyaz sirke yedirin. Bu işlem, bit yumurtalarının zarlarından ayrılmalarını olanaklı hale getirecektir. Ardından saçtaki bitleri tarayarak rahatlıkla saçtan uzaklaştırabilirsiniz. Ancak bu noktada, tarağın ince dişli, ve sık aralıklı olmasına da dikkat etmeniz gerektiğini unutmamalısınız.

Bu işlemi, gün aşırı olarak, bitlerden tamamen kurtulana kadar yapmanız, hem saçı gereksiz yere kestirmenizi önleyecek, hem de saça zararlı uygulamalar yaparak bitlerden kurtulmaya çalışmanızın önüne geçecektir. Aksine söz konusu sirke, ve zeytinyağının saçları besleme, ve canlandırarak parlatma etkileri bulunduğundan yararlıdır.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.