0

Ruj Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Ruj kullanmayan kadın hemen hemen yok gibidir. Ancak kullanılacak ruj alırken bazı noktalara dikkat edilmesi gerekir. Çünkü ruj sadece evden çıkarken değil, yanınıza alıp, gittiğiniz yerde, yemek sonrası, kahve içmenin ardından da tazeleyebileceğiniz makyaj malzemelerindendir. Peki ruj alırken nelere dikkat etmeli? Yazımız içerisinde, ruj alırken dikkat edilmesi gerekenler ile ilgili detaylı bilgileri bulabileceksiniz…

Ruj Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

• Ruj rengi elbette önemli; yüzünüze, diğer makyaj malzemelerinize uymalı. Ama, zaten her gün bir başka renk ruj kullanacağınız için, rujun renginden çok, kullanımına dikkat etmelisiniz. İşte bu nedenle, ruj alırken, onu mutlaka deneyin…

• Son zamanlarda mat rujlar oldukça moda. Ama aynı zamanda dolgunlaştırıcı rujlar da var… İşte bu noktada, ruj alırken, dudaklarınızın yapısına dikkat edin. Kalın dudaklarınız varsa mat tonlar size yakışır, ama ince dudaklı iseniz mat ruj almaktan kaçının; hatta, dolgunlaştırıcı ruj; ya da rujun üzerine uygulanabilecek bir parlatıcı da alabilirsiniz.

• Ruj alırken dikkat edilmesi gerekenlerden bir diğeri de rujun nerede kullanılacağıdır. Gece makyajında kullanacağınız rujunuz ile, günlük rujlarınız birbirinden farklı kriterlere göre seçilmelidirler.

• Ruj alırken, rujunuza uygun renkte bir dudak kalemi de alın. Eğer ince dudaklı iseniz kalemi dudaklarınızın dışına doğru da taşırarak sürebilirsiniz. Bununla birlikte, kalem dudaklarınızın daha çekici görünmesini sağlayacaktır; bu detayı da unutmayın. Kullanacağınız kalemin ucunu iyice açmayı ihmal etmeyin. Gerekirse kalem sürmenizin sonrasında dudaklarınıza lipstik de uygulayabilirsiniz.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.