0

Düz Kaş Nasıl Yapılır?

Söz konusu biz kadınlar olunca, moda sadece giyimde değil, saçta da makyajda da söz konusu olur, trendler her geçen gün değişir. Şimdilerin trendi düz kaş… Peki ama makyajla düz kaş nasıl yapılır? Yazımızın ilerleyen bölümlerinde sizlere kaş düzleştirmeye ilişkin bilgiler aktaracağız. Artık istediğiniz zaman sizin de kaşlarınız düz kaş olarak görünebilecek…

Düz Kaş Nasıl Yapılır?

Kaş düzleştirme işlemi için gereksinim duyduğunuz bazı malzemeler olacak… Örneğin kaş fırçası… Ama eğer kaş fırçası kullanmıyorsanız onun yerine kullanmadığınız bir diş fırçasından da yardım alabilirsiniz. Fırça ile yapmanız gereken şey, kaşlarınızın kavisli olan kısımlarını aşağı doğru taramaktan ibaret… Sonrasında yine aynı fırçayı kullanarak bir de, kaşlarınızın bitim kısmını yukarı doğru taramanız gerekecek. Ama bu işlemin sonrasında artık, kaşlarınızın alt kısmında düz bir çizgi oluştuğunu görebileceksiniz.

Kaş düzleştirme sırasında, biraz önce sözünü etmiş olduğumuz, kaşların alt kısmında oluşan düz çizgi içerisinde bir boşluk görürseniz… Hemen telaş yapmayın. Bu noktada ihtiyacınız olan sadece bir kaş kalemi… Boşluğun olduğu o noktaya, kaşlarınızın çıkış yönüne doğru bir kaç vuruş yapmanız halinde, o sizi telaşlandıran boşluktan kurtulduğunuzu görebileceksiniz. Kaşlarınızın üst kısmında, daha çok burnunuza yakın olan bölgelerde de aynı boşluklardan görebilirsiniz. Yapmanız gereken ise yine kaş kaleminizi biraz önce kullandığınız gibi kullanmaktan ibaret.

Düz kaşlarınız artık sizinle… Ama, doğal bir görünüm vererek, günün nude tarzına da uyum sağlamak isterseniz, bunun için de yine biraz önce yaptığınız gibi kaş fırçasını kullanmak, ve kalem ile elde ettiğiniz sonucu dağıtarak olabildiğince doğal; ama doğal olduğu kadar da profesyonel bir görünüm elde etmek… Ve siz bunu yapabilirsiniz.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.