0

Siyah Noktalara İyi Gelen Maske Tarifleri

Pek çok kadının başının siyah noktalarla dertte olduğunu biliyoruz. Çünkü siyah nokta oluşumunun farklı nedenleri bulunmaktadır. Cilt gözeneklerinin, gerek ölü deri, gerek sebum, gerek makyaj malzemeleri dolayısı ile tıkanması sonucu oluşabilen siyah noktalar, bunun yanında, genetik, stres, hormon değişimi gibi durumlar dolayısı ile de ortaya çıkabilmektedir. Tedavi edilebilmesi adına pek çok farklı yöntem bulunan siyah noktalara ne iyi gelir sorusunun bir yanıtını da biz yazımız içerisinde sizlere aktarmaya çalışacağız. Siyah noktalara iyi gelen maske olarak bilinen tarçın maskesi hakkında bilgileri yazımız içerisinde bulabileceksiniz. Evde, tamamen doğal malzemelerle, sizin hazırlayabileceğiniz tarçın maskesi ile, özellikle burnunuzda yoğun olan siyah noktalarınızdan kurtulabilirsiniz. Zaten müdahale etmemeniz halinde, masum gibi görünen siyah noktalarınızın akneye dönüştüğünü de görebilirsiniz.

Siyah Noktalara Ne İyi Gelir?

Siyah noktalara iyi gelen maske olarak bilinen tarçın maskesini iki farklı şekilde hazırlayabilirsiniz. Bunlardan ilki şu şekildedir:

• Tarçın Maskesi İçin Gerekli Malzemeler

*Bir fiske toz zencefil
*İki damla limon suyu
*Bir çay kaşığı tarçın

Bu malzemelerin tamamını karıştırarak yüzünüze uygulayın, ve sonrasında 15 dakika kadar bekleyin. Ardından yüzünüzü ılık su ile durulayabilirsiniz.

• Siyah Noktalara İyi Gelen Maske İçin Gerekli Malzemeler

*Bir çay kaşığı tarçın
*Yeteri kadar bal

Bal, ve tarçını, bir macun kıvamını alacak şekilde karıştırın. Ardından, gece uyumadan önce, siyah noktaların olduğu bölgelere uygulayın, ve sabaha kadar cildinizde kalmasını sağlayın. Bu uygulamadan iyi sonuç almak istiyorsanız, 10 gün boyunca her gece bunu tekrarlayıp, sabah olduğunda da cildinizi ılık su ile durulayın.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.