0

Sivilce Lekelerine Ne İyi Gelir?

Sivilceleri ile başa çıkmak zorunda olan kişi sayısı ne kadar çoksa, sivilce lekeleri ile başa çıkmak durumunda olan kişi sayısı da bir o kadar çoktur. Bunun nedeni, sivilce lekelerinin, sivilcelerden kendi çabamızla kurtulma istememiz dolayısı ile oluşmasıdır. Örneğin, sivilcelerin geçmesini beklemez; ve onları sıkarız… Dolayısı ile kalıcı sivilce lekeleri oluşur… Peki sivilce lekelerine ne iyi gelir? Sivilce lekeleri evde nasıl geçer? İşte yazımız içerisinde sizlere bu soruların yanıtlarından söz edeceğiz…

Sivilce Lekeleri Evde Nasıl Geçer?
Sivilce Lekelerine Ne İyi Gelir?

• Pek çok kişi, sivilce lekelerinden kurtulmak için, öncelikle onları gizlemeyi tercih eder; ve bunu da fondöten kullanarak, ya da kapatıcılarla yapar… Ama ne kadar makyaj malzemesi kullanırsanız kullanın, öncesinde en az 30 faktör bir güneş koruyucusu kullanmanız gerekmektedir. Aksi halde, söz konusu makyaj malzemelerinin de yeteri kadar etkili olmadığını düşünebilirsiniz.

• Elma sirkesinin de sivilce lekeleri üzerinde etkili olduğunu unutmamalısınız. Bu anlamda kullanım şekliniz şöyle olmalıdır. Akşam uygulayacağınız cilt bakımınızı gerçekleştirmeden önce, cildinizi makyaj malzemelerinden arındırıp, bir yemek kaşığı elma sirkesi ile bir yemek kaşığı suyu karıştırın; ve sonrasında elde ettiğiniz karışımı pamuk yardımı ile cildinize uygulayın. Ve yarım saat bekleyin. Ardından durulayacağınız cildinize, gece bakımını yapabilirsiniz. Elma sirkesinin, cildi onarma özelliği vardır. Ama kesinlikle su ile karıştırmadan uygulamamalısınız.

• Organik bal ile de cildinize, kaybettiği nemi geri kazandırabilirsiniz. Yapmanız gereken, bir yemek kaşığı kadar balı cildinize uygulamak, ve bu şekilde 20 dakika kadar beklemektir. Ardından cildinizi durulayabilir; ve etkiyi görebilirsiniz…

• Bir şişe maden suyunu bir kaç buz kalıbına boşaltın. Ardından, her gün cildinizi temizlemenin sonrasında, bir buz kalıbını alın, ve cildiniz üzerinde gezdirin. Bu uygulamayı gündüz yapabileceğiniz gibi, yatmadan önce, geceleri de uygulayabilirsiniz.

• Sivilce lekelerinden evde uygulayacağınız yöntemlerin yanında, doktor tavsiyeleri ile de kurtulabilirsiniz. Elbette onay vermesi halinde belirtmiş olduğumuz unsurları da denemenizde hiç bir sakınca yok…

• Sağlıklı beslenerek yağlı yiyeceklerden uzak durmak; ve bunun yanında düzenli uyumak da bir diğer çözüm yolu olarak karşımıza çıkmaktadır.

• Bir bardak suyun içerisinde bir avuç ceviz yaprağını kaynatın; ve sonrasında da bir süre bekleyerek demlenmesini sağlayın. Elde edeceğiniz ceviz yaprağı suyunu pamuk yardımı ile cildinize uygulayıp yarım saat kadar bekleyin, ve sonra da cildinizi soğuk su ile durulayın.

• 25 gram marulu küçük parçalara ayırarak üç bardak suyun içerisinde kaynatın. Sonrasında bir süre demlenmesini bekleyin, ve ardından süzüp, elde ettiğiniz marul suyu ile cildinizi sabah, ve akşam olmak üzere günde iki kere, pamuk yardımı ile silin.

• Bir yemek kaşığı toz şekeri, bir yemek kaşığı su ile karıştırın; ve elde ettiğiniz karışımı, sivilce olmayan cildinize peeling şeklinde uygulayın. Uygulayacağınız peelingin cildinizde kalış süresini, cildinizin hassasiyetine göre belirleyin. Ancak özellikle altını çizmekte yarar var: sivilcesiz cilde uygulamanın gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

• Sivilcenin olmadığı temiz cilde uygulanması gereken bir diğer karışım da şu şekildedir: Limon suyu, maden suyu, ve kahve telvesi… Bu karışımın da peeling etkisi vardır, ancak limon suyu dolayısı ile, masaj yapılarak uygulanan ciltte, 10 dakikadan daha uzun süre kalmamalıdır.

• Cildinizi buhar yardımı ile yumuşatmanızın sonrasında, parmaklarınızla yuvarlak hareketlerle uygulayacağınız masaj da, cildinizi ölü derilerden arındırmak için etkili bir yöntem olacaktır… Hem de kolay…


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.