0

Salatalık Maskesi Nasıl Yapılır?

Günümüzde pek çoğumuz doğal yöntemlerden yararlanmaya, cilt bakımı yapacaksak bunu kozmetikten çok bitkisel yöntemlerle yapmaya, alternatif tıp ile şifa bulmaya yönelir olduk. Hal böyle olunca da bitkiler, sebze, ve meyvelerin hayatımızdaki önemi arttı. Salatalık da bu bitki, sebze, meyve grubu içerisinde yer alan isimlerden bir tanesi… Bu yazımızda sizlere salatalık maskesi nasıl yapılır sorusunun yanıtları arasında yer alan bir kaç salatalık maskesi yapımından söz edeceğiz. Farklı cilt problemleri için kullanılan farklı salatalık maskesi önerilerine yazımızın ilerleyen bölümlerinde ulaşabileceksiniz…

Salatalık Maskesi Nasıl Yapılır? (Kırışıklıklarınız Var İse)

Kırışıklara çözüm için salatalık yapımının 15 günde bir sefer uygulanması yeterli olacaktır. Bunun için ilk olarak bir tane salatalığı kabuklarından ayırmalı, sonrasında da çatal yardımı ile ezmelisiniz. Ardından içerisine bir miktar süt ilave etmelisiniz, ama sütün çok fazla olmaması da önemli, zaten salatalığın da kendi suyu olacağı için fazla süt iyi olmayacaktır. Bu şekilde elde edilen karışımın cilde uygulanması, ve ortalama yirmi dakika sonra da yıkanması, hem ince çizgi; hem de kırışıklıkların giderilmesinde yardımcı olacaktır.

Salatalık Maskesi Nasıl Yapılır? (Cilt Renginizin Açılmasını İstiyorsanız)

Cilt renginin açılmasına yönelik olarak uygulanacak olan salatalık maskesi yapımı şu şekildedir: İlk olarak kabuklarından ayrılmış olan bir salatalık rendelenir, ve içerisine bir tane yumurta sarısı ilave ederek malzemelerin birbirine iyice karıştırılması sağlanır. Karışımın bulamaç kıvamını almasından sonra ise içerisine ikişer tatlı kaşığı elma sirkesi; ve susam yağı ilave edilir. Hazırlanan salatalık maskesi yeniden karıştırılır. Ve nihayet krem kıvamına geldiğinde cilde uygulanıp, ortalama yarım saat beklemesi sağlanır. Sonrasında cildinizi salatalık maskesinden arındırabilirsiniz.

Salatalık Maskesi Nasıl Yapılır? (Cilt Lekeleriniz Var İse)

Haftada bir sefer uygulanması gereken salatalık maskesi yapımı şu şekildedir: İlk olarak iki tane salatalığın kabukları soyulur, sonrasında da bu salatalıklar rendelenir. Ardından da bir yemek kaşığı yoğurt ile karıştırılır. Bu şekilde elde edilmiş olan salatalık maskesi cilde uygulanır, ve 15 dakika beklemesinin sonrasında da cilt yıkanarak nemlendirilir.

Salatalık Maskesi Nasıl Yapılır? (Cildiniz Yağlı İse)

Haftada bir kere uygulamanız gereken yağlı ciltler için salatalık maskesi yapımı şu şekildedir: İki tatlı kaşığı salatalık suyu, iki damla limon suyu, bir yumurtanın beyazı; ve yarım tatlı kaşığı kil birbirine güzelce karıştırılarak elde edilen salatalık maskesi cilde uygılanır, sonrasında da on dakika beklenerek cilt bol su ile durulanır.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.