1

Güneş Koruyucu Nasıl Seçilir? Güneş Koruyucu Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bu yazımızda sizlere, güneş koruyucu nasıl seçilir sorusunun yanıtları arasında yer alan, güneş koruyucu seçerken dikkat edilmesi gerekenlerden söz edeceğimizi; ve güneş koruyucu seçerken nelere dikkat edilmeli sorusunun yanıtlarını aktaracağımızı belirtmemiz gerekmektedir. Yaz aylarının yaklaşması ile birlikte siz de güneş koruyucu nasıl seçilir derseniz, zaman kaybetmeden güneş koruyucu seçerken nelere dikkat edilmeli sorusunun yanıtları arasında yer alan, güneş koruyucu seçerken dikkat edilmesi gerekenleri anlatmaya başlayalım:


Güneş koruyucuların üzerlerinde SPF değerlerinin yazılı olduğunu bilmeyeniniz yoktur. UltraViyole ışınlarına karşı koruma desteği sunan bu SPF değeri 15 olursa, korunma oranınız %93 olacaktır. 30 olması halinde ise, %97 oranında güneşten, ve UltraViyole ışınlarından korunursunuz. SPF değerinin artması, sizin güneşten korunma oranlarınızı yükseltme etkisi göstermektedir. Ne kadar yüksek SPF değeri, o kadar yüksek korunma…
Güneş koruyucuların içeriğinde bulunan SPF değeri, güneş koruyucu kremin içeriğinde bulunan yağ miktarının fazla olması ile alakalı. Güneş koruyucu krem, cildi, losyonlara göre daha etkili bir şekilde korusa dahi, yağ dolayısı ile sivilce oluşumuna neden olabileceğinin unutulmaması gerekiyor.
Güneş koruyucu nasıl seçilir diyenlerin unutmamaları gereken bir diğer detay da, kişinin cilt rengine, yaşına, ve cilt tipine uygun olarak alınmasının gerekliliği. Güneş koruyucu seçerken dikkat edilmesi gerekenlerden bir diğeri de, ürünün fiziksel mi, yoksa kimyasal mı olduğu. Çocuklar, ve hamileler için fiziksel olanlar seçilmeli, ancak bunun haricindeki kişiler, kimyasal güneş koruyucuları seçmeli. Bu şekilde, hücreye zararlı ışınların ulaşması engellenmiş oluyor.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

One Comment

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.