0

Gözenek Sıkılaştırıcı Tonik Ve Sivilce Kremi Yapımı

Bu yazımızda sizlere, gözenekleri sıkılaştırmak için bir öneride bulunacağımızı belirtmemiz gerekmektedir. Gözenekleri sıkılaştırıcı tonik ile ilgili bilgileri yazımız içerisinde bulabileceksiniz. Gözenekleri sıkılaştırmak için, gözenekleri sıkılaştırıcı tonik önerisini almanızın sonrasında ise, evde sivilce tedavisi için sivilce kremi yapımını sizlere anlatacağımızı belirtmemiz gerekmektedir. O halde hemen bilgilerimizi aktarmaya başlayalım:


Gözenekleri sıkılaştırmak için gözenekleri sıkılaştırıcı tonik yapımında kullanılacak olan malzemelerin aktarımına başlayalım:
İki çorba kaşığı gül suyu
Bir tane yumurtanın akı
120 gram soyulmuş badem
Gözenekleri sıkılaştırmak için gözenek sıkılaştırıcı tonik yapımında gerekli malzemeleri bu şekilde listelememizin ardından, gözenek sıkılaştırıcı tonik nasıl yapılır ona bakalım: Öncelikli olarak bademlerin ezilip un haline getirilmesi gerekmektedir. Daha sonra ise bademlerin içerisine yumurta akının ilave edilmesi gerekir. Bunun sonrasında yapılması gereken işlem, malzemelerin içerisine, yumuşak bir macun kıvamını alana kadar gül suyu eklemekten ibarettir…
Evde sivilce tedavisi için yararlanılacak olan evde sivilce kremi yapımında kullanacağınız malzemelere bakalım:
Dört bardak gül suyu
Sekiz gram arpa unu
İki çorba kaşığı rezene
İki çorba kaşığı kereviz rendesi
İki tane elma
Üç tane yumurtanın sarısı
Bir tatlı kaşığı lanolin
Evde sivilce tedavisi için, sivilce kremi yapımında kullanılmak üzere gerekli malzemeleri almamızın sonrasında, sivilce kremi yapımını anlatalım: İçerisinde su kaynamakta olan bir kabın içerisine başka bir kap yerleştirin, ve bu kadın içerisine, dilimlenmiş elmaları, arpa ununu, rezeneyi, kereviz rendesini, ve gül suyunu ilave edin. Malzemelerin tamamını birlikte karıştırarak pişirin. Daha sonra içerisine yumurtanın beyazlarını, ve lanolini de ekleyip iyice çırpın; daha sonra ise malzemeleri süzerek pütürsüz bir hal almalarını sağlayıp, sivilce kremi yapımını tamamlayın..


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.