0

Gliserinin Cilde Faydaları Nelerdir?

Kış aylarının gelmesi ile birlikte ellerimiz çatlamaya, cildimiz kurumaya başladı, ve imdadımıza gliserinli cilt bakım ürünleri, ve gliserinli kremler yetişiyor. Peki gliserinin cilde faydaları nelerdir ki bu kadar çok gliserinli ürün satışı gerçekleştiriliyor? Yazımız içerisinde sizlere, gliserinin cilde faydası; ve gliserinin cilde etkisi ile ilgili bilgilerden söz etmeye çalışacağız…

Gliserinin Cilde Faydaları Nelerdir?

• Gliserinin cilde etkisini anlatırken ilk olarak cildin kendini yenilemesine sağladığı katkıdan söz etmek gerekir. Gerek soğuktan, gerekse de nemsiz kalmaktan dolayı kuruyan cildiniz gliserin sayesinde yenilenir. Bu yenilenme, sedef hastalığı gibi bazı cilt hastalıkları için de söz konusudur. Dolayısı ile gliserin sayesinde pürüzsüz hale gelen cildiniz, kendini yaşlanmalara karşı da korumuş olur.

• Cildin nemlenmesini olanaklı hale getirir, ama sadece bununla da kalmayan gliserin, aynı zamanda nemi cilde hepsetme etkisi ile bilinmektedir. Eğer cildiniz kuru ise, gliserinin cilde faydasından bu anlamda yararlanmak için, cildiniz ıslak iken, banyo sonrası gibi zamanlarda cildinize gliserin uygulamanız önerilmektedir.

• Gliserinin cilde faydalarından bir diğeri de cildin görünümünü düzgünleştirmesidir. Nemlendirme etkisi ile parlak; ve sağlıklı cilt görünümünü olanaklı hale getiren gliserin, bununla birlikte ciltteki renk problemlerini dengeleme etkisi ile de bilinmektedir.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.