0

Cildi Gençleştiren Formüller Ve Cildi Gençleştiren Tarifler

Bu yazımızda sizlere cildi gençleştiren formüllerden söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Cildi gençleştiren formüller; ve cildi gençleştiren tarifler arasında yer alan gül toniği, ve ahududu toniği ile ilgili bilgileri yazımız içerisinde bulabileceğinizi belirterek, gül toniği nasıl yapılır sorusunun yanıtı olan gül toniği yapımını anlatacağımızı da belirtmemiz gerekmektedir. O halde, cildi gençleştiren tarifler arasında yer alan gül toniği nasıl yapılır sorusunun yanıtını vermeden önce, cildi gençleştiren tarifler arasında yer alan gül toniği için gerekli malzemeleri öğrenelim:


İki bardak sirke
Yarım fincan gül yağı
Dört fincan kurutulmuş gül
Artık bu malzemelerle, gül toniği nasıl yapılır sorusunun yanıtı olan gül toniği yapımını öğrenmeye başlayabiliriz: Bütün malzemelerin karıştırılarak bir kavanozun içerisinde bekletilmesi, ara sıra da çalkalanarak karıştırılması gerekmektedir. Bu şekilde üç hafta bekletilmesi gereken gül toniği, sonrasında süzülür; ve kalan miktar sıvı kadar su da gül toniğinin içerisine ilave edilir. Sonrasında gül toniği istenilen şekli ile kullanılabilmektedir.
Cildi gençleştiren tarifler arasında yer alan ahududu toniği için gerekli malzemeleri ise şu şekilde aktarabiliriz:
Bir fincan gül yaprağı
Dört bardak sirke
Bir tatlı kaşığı bal
İki fincan ahududu
Cildi gençleştiren formüller arasında yer alan ahududu toniğini uygulamak için gerekli malzemeleri bu şekilde öğrenmemizin sonrasında, ahududu toniği tarifini de vermeye başlayabiliriz: Bütün malzemelerin bir kavanozun içerisine konulması; sonrasında da bir ay boyunca bu kavanozda bekletilmesi gerekmektedir. Belirtilen sürenin dolmasından sonra süzülen ahududu toniği içerisine, kalan sıvı miktarı kadar su ilave edilmeli; ve gerektiği şekilde kullanılmalıdır.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.