Boncuk Ağda Nedir?

Boncuk Ağda Nedir?

Boncuk ağda son zamanlarda oldukça popüler. Kullanımının pratik olması, daha az acılı olması… gibi pek çok gerekçeye dayanarak insanlar boncuk ağda kullanımını gerçekleştirmekteler. Peki boncuk ağda nedir? Boncuk ağda nasıl kullanılır? Boncuk ağda iyi mi? Boncuk ağda mı sir ağda mı? Kısacası, boncuk ağda hakkında merak ettiğiniz soruların tamamını ilerleyen bölümlerde bulabilir ve kullanmak isteyip istemediğinize de bu bilgilere göre karar verebilirsiniz.

Boncuk Ağda Nedir?

Şeklinin boncuğa benzemesi dolayısı ile bu adı almış olan boncuk ağdanın fiyatı diğer klasik ağdalara göre daha pahalı da olsa, yaygın olarak kullanımı gerçekleşmektedir. Bunun nedeni, daha az acı hissettiriyor olmasından kaynaklanmaktadır. Bununla birlikte, hassas ciltlerde dahi kıl köklerini daha hassas bir şekilde almaktadır. Bu nedenlerden dolayı pek çok kişi, bikini, yüz ve koltuk altı bölgesinde boncuk ağda kullanımını gerçekleştirmektedir.

Boncuk Ağda Mı Sir Ağda Mı?

■ Boncuk ağda kullanımı el ile gerçekleştirilmektedir. Sir ağdanın kullanımı için bez gerekmektedir.
■ Boncuk ağda iyi mi diyenler için, bu popüler ağda türünün içeriğinde şeker bulunmadığını rahatlıkla belirtebiliriz. Şeker cildi beslemekte ve daha çabuk tüy çıkmasını desteklemektedir. Sir ağdaların tamamında olmasa da bazılarında şeker içeriği bulunmaktadır. Şeker içeriği bulunan sir ağdanın kıl köklerini beslemesi durumu söz konusudur.

Boncuk Ağda Nasıl Kullanılır?

■ Üç yemek kaşığı boncuk ağdayı ağda ısıtıcısı içerisine alarak yirmi dakika bekletin. Sonrasında ağda ısıtıcısını oda sıcaklığı ayarına getirin. Bu sayede boncuklar eriyecek ve kalınlaşarak kullanıma hazır hale gelmiş olacaktır.
■ Kıl köklerinin çıkış yönüne doğru boncuk ağdayı, bir spatula yardımı ile uygulayın. Elinizle tutup çekeceğiniz için de uç kısmında bir kalınlık bulundurmaya dikkat edin. Ve bu şekilde üç dakika kadar kurumasını bekleyin.
■ Son olarak yütlerin çıkış yönünün tersine doğru ağdayı, bırakmış olduğunuz kalın uçtan tutarak çekin. Tüyler tamamen bitene kadar aynı işlemi tekrar uygulamaya devam edin.

Boncuk ağda kullanımı ile ilgili bilmeniz gereken en önemli detay, cilt tipinize uygun olarak seçmenizin gerekliliğidir.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.