0

Ayçiçeğinin Cilde Faydaları Ve Ayçiçeği İle Cilt Bakımı

Bu yazımızda sizlere ilk olarak ayçiçeğinin cilde faydalarından söz etmeye çalışacağız. Ayçiçeğinin cilde faydalarını anlatmamızın sonrasında ise, ayçiçeği ile cilt bakımı hakkında bilgi sahibi olmanızı olanaklı hale getireceğiz. O halde hiç zaman kaybetmeden, önce ayçiçeğinin cilde faydalarından söz edelim, sonrasında da ayçiçeği ile cilt bakımı yapmak adına bir formülü sizlerle paylaşmaya çalışalım:


Ayçiçeğinin cilde faydaları arasında ilk olarak yaraları iyileştirmesinden söz etmek gerekmektedir. Ayçiçeğinin cilde faydalarından bir başkası da kurdeşen hastalığının tedavisinde kullanılabilme özelliğidir. Ayçiçeğinin cilde faydalarından kısaca söz etmemizin sonrasında, ayçiçeği ile cilt bakımı için gerekli malzemelere göz atalım:
Altı yemek kaşığı su
Yarım çay kaşığı boraks
İki çay kaşığı gliserin
Beş yemek kaşığı ayçiçeği yağı
İki çay kaşığı emülsiyon balmumu
İki çay kaşığı balmumu
Dört çay kaşığı lanolin
Ayçiçeği ile cilt bakımı için bu formülleri nasıl kullanacağınıza bakacak olursak, öncelikli olarak balmumu, lanolin; ve ayçiçeği yağının bir kap içerisine konulması, ve kabın içerisine su girmemesinin sağlanarak aynı kabın, içinde su olan başka bir kap içerisine yerleştirilmesi gerekmektedir. Daha sonra malzemelerin eritilmesi için karıştırma işlemi gerçekleştirilmelidir. Başka bir kap içerisinde ise, boraks, su; ve gliserinin ısıtılması gerekmektedir. Isıtma işlemi sırasında boraks tamamen çözünmüş olmalıdır. Daha sonra, hala sıcak suyun içerisinde bulunan kap içerisindeki balmumunun içine sulu karışım yavaş yavaş damlatılmalı, ve malzemelerin yoğun bir krem kıvamını alana kadar karıştırılması gerektiği bilinmelidir. Daha sonra bir şişe içerisine alınan ayçiçeği ile cilt bakımı karışımının buzdolabında saklanması gerekmektedir.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.