0

2012 Yılbaşı Hazırlıkları Ve 2012 Yılbaşı Gecesi Öncesi Cilt Bakımı

Takvimler Kasım ayının son günlerini gösterirken, pek çoğumuz 2012 yılbaşı hazırlıklarına başladık. Kimimiz, 2012 yılbaşında nereye gideceğini düşünürken, kimimiz de, 2012 yılbaşında üzerine hangi kıyafetini giyeceğini düşünüyor. Ancak şu bir gerçek ki, 2012 yılbaşında nereye gider; ve üzerinize ne giyerseniz giyin, gideceğiniz ortamların parlak ışıkları, cildinizin; yani aslında en temel giysinizin, tüm kusurlarını gözler önüne serecek… Bundan dolayıdır ki, 2012 yılbaşı hazırlıklarında, cilt bakımına da önem vermeniz gerekmektedir.

<

2012 yılbaşı öncesinde yapacağınız cilt bakımına ek olarak, belirli saatlerde uyuyup, belirli saatlerde uyanmanız gerektiğini belirten uzmanlar, cilt bakımında dinlenmenin de önemli olduğuna vurgu yapıyorlar. Bunun dışında, 2012 yılbaşı hazırlıkları sırasında dikkat edilmesi gereken bir diğer cilt bakımı unsuru da, sivilceleri önlemenin gerekliliği. Peki ne yapılmalı?
2012 yılbaşı hazırlıklarında, cilt bakımı yaparken, peeling; ve peeling etkili maskeler ile, cildin hava almasını sağlayacak olan detoks etkili meyve ve sebzelerden yararlanmanız gerektiğini mutlak surette bilmelisiniz. 2012 yılbaşında keyifli bir gece geçirmek istiyorsanız, yapacağınız cilt bakımında, ilk olarak cildinizin hava almasını sağlamanız gerekmektedir.
2012 yılbaşı gecesinde, arkadaş ortamında, alkol ve sigara tüketmeyi düşünüyorsanız, bunun öncesinde, 2012 yılbaşı hazırlıklarına ek olarak sağlıklı yaşamı ilke edinmeniz gerektiğini bilmelisiniz. 2012 yılbaşı hazırlıkları yaparken, alkol ve sigara tüketiminden bir müddet uzak durmanızda fayda var. Çünkü hem alkol hem de sigara, cilt bakımında, cildin güzel görünümüne gölge düşürecek etkiler arasında yer almaktadırlar.
2012 yılbaşı hazırlıkları yaparken dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta da, 2012 yılbaşı hazırlıklarının gerçekleştirildiği günlerde, ağır tonlarda makyaj yapmamanız gerektiğidir. Ağır makyajların cilt bakımına gölge düşürdüğünü; ve cildi yorguğunu bilmeniz çok önemlidir. 2012 yılbaşı hazırlıkları sırasında doğal tonlarda hafif makyajlarla günlerinizi geçirmeye çalışmalısınız.
2012 yılbaşı gecesi için yapılacak olan 2012 yılbaşı hazırlıkları sırasında, yaptıracağınız epilasyon işlemlerini, yılbaşuı gecesinden iki ya da üç gün önce gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde, kaşlarınızı ve bıyıklarınızı 2012 yılbaşının hemen öncesinde gerçekleştirdiğiniz takdirde, cildinizde hem kızarıklıklar olacaktır; hem de sivilce görünümü ile başa çıkmak durumunda kalırsınız.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.